newsletter loyalty program

Ceny z kodem dostępu
Przyjazd
Wyjazd
Nocy


1st Room

Dorośli:
Dzieci:
Liczba pokoi: 
 
Miasto Pieszczany

Pierwsza wzmianka pisemna o Pieszczanach pochodzi z 1113 roku. Wyraźny rozmach nastąpił w XIX wieku i był związany z rozwojem opieki uzdrowiskowej. W drugiej połowie XX wieku dzięki temu, że zaczął się rozwijać przemysł, ilość mieszkańców wzrosła dwukrotnie, aktualnie osiągając prawie trzydzieści tysięcy ludzi.   
Aktualnie Pieszczany są najbardziej znanym miastem uzdrowiskowym na Słowacji i międzynarodowym ośrodkiem leczenia chorób reumatycznych, jak również znanym regionalnym ośrodkiem kultury, szkolnictwa, sportu i rekreacji. Przez Pieszczany przepływa druga, co do wielkości rzeka słowacka Wag. W Pieszczanach jest ciepły i suchy klimat nizinny, największa ilość dni słonecznych w roku w ramach całej Słowacji. Pieszczany są oddalone 80 km od Bratysławy, 150 km od Wiednia i są łatwo dostępne transportem drogowym i kolejowym. Na miejscowym lotnisku mogą lądować mniejsze samoloty.     
W ciągu roku w mieście odbywają się różne imprezy o znaczeniu słowackim i międzynarodowym. Należą do nich Otwarcie letniego sezonu uzdrowiskowego na początku czerwca, Jazzowe Dni w lipcu, Deptak pełen kwiatów pod koniec lata, Truck country show, Country stocznia, Dni Lotnictwa, Festiwal Filmowy Cinematik we wrześniu i wiele innych. Oprócz kultury Pieszczany oferują również boiska i czynności sportowe. Można tutaj znaleźć boisko golfowe, korty tenisowe, centrum squash, szkołę jeździecką, wyciąg wodny, stocznię a w pobliżu miasta wiele ścieżek rowerowych i turystycznych.

Map Webkamera
Danubius Hotels Group
Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Ostatnio
oglądane
towary
 
X

Explore our Spa destinations: