newsletter loyalty program

Ceny z kodem dostępu
Przyjazd
Wyjazd
Nocy


1st Room

Dorośli:
Dzieci:
Liczba pokoi: 
 
Naturalne źródła lecznicze

Uzdrowisko Pieszczany za swoją reputację może podziękować przede wszystkim unikalnym naturalnym źródłom termalne wody mineralnej, która bije z głębokości 2000 metrów, wynosi ze sobą niektóre specyficzne związki mineralne i energię magmy ziemskiej.  

Woda ta jest podstawowym składnikiem powstawania produktu miejscowego, którego nie da się podrobić – leczniczej borowiny siarkowej. Chodzi o wyjątkowy peloid, którego skład chemiczny jest wynikiem długoterminowej reakcji wody termalnej z miejscowymi miękkimi skałami i specyficzną mikroflorą bakteryjną..

Pieszczańska termalna woda mineralna
to dziesięć źródeł o przeciętnej zawartości 1.500 mg składników mineralnych w 1 l wody mineralnej.  Woda bije ze złamań tektonicznych z głębokości około 2000 metrów, jest odbierana z głębokości 60 m, co zapewnia jej stały skład chemiczny i temperaturę. Temperatura wody źródlanej wynosi od 67 do 69 °C. Jest to lekko zmineralizowana, siarczanowo-wodorowęglanowa, wapniowo-sodowa, siarkowa, woda gorąca.  Stosuje się przede wszystkim do kąpieli, ale również do kuracji pitnej.  

Najważniejszym składnikiem w leczeniu schorzeń aparatu ruchu jest duża zawartość siarki (od 6 do 10 mg / l), która występuje w wodzie w różnych formach i związkach chemicznych (siarczany, siarczyny, siarczki). Ważna jest również duża zawartość siarkowodoru – średnio 4,7 mg w litrze wody.

Termalna woda mineralna działa mechanicznie poprzez ciśnienie i wypór hydrostatyczny, a więc ułatwia ruch dzięki zmniejszonemu działaniu grawitacji, ale również pomaga w poprawie krążenia krwi i limfy. Ciśnienie wody działa jak bandaż, co ułatwia ćwiczenie i ruch w wodzie. W wyniku fizykalnego działania termalnej wody mineralnej powstaje hipertermiczna reakcja organizmu. Włącza się do niej układ nerwowy, sercowo-naczyniowy, respiracyjny i hormonalny, ale również układ odpornościowy. Ważne jest również chemiczne działanie wody siarkowej (penetracja składników siarkowych w czasie kąpieli i po niej)   ze skóry do tkanek położonych głębiej, które wiążą się w postaci siarczanu chondroityny i tłumią działanie kwasu hialuronowego. Siarka również poprawia przekrwienie, usuwa odumarłe komórki skóry, pomaga w odnowieniu naskórka i działa antybakteryjnie.  

Pieszczańska borowina siarkowa
Borowina siarkowa jest unikalnym peloidem na europejską i światową skalę. Jej podstawę tworzą sedymenty powstające w dopływie rzeki Wag w miejscu, gdzie bije siarkowa termalna woda mineralna.  
Do celów balneologicznych borowina jest przygotowywana oryginalną metodą technologiczną, podczas której odbywa się proces dojrzewania i regeneracji z mnóstwem reakcji chemicznych i biologicznych. Dojrzała borowina jest koloru stalowo niebieskiego, nawet czarnego, jest konsystencji maślanej, mazistej, jest plastyczna, przewodzi ciepło, ochładza się czterokrotnie wolniej niż woda, w porównaniu z którą ma 350 razy wyższą lepkość. Okłady borowinowe z Pieszczan oddziałują na odżywianie chrząstki, na zmiany mineralne w kościach, na torebki stawowe oraz na mięśnie i ścięgna. Cenne jest jej działanie na metabolizm dysku międzykręgowego, podczas którego następuje odnowienie substancji dysku i poprawa jego nawilżania. Kolejnym działaniem jest blokowanie czynności elastazy leukocytarnej, która uczestniczy w destrukcji struktur stawowych przy zapalnych schorzeniach stawów.

Weather
Currently
Fog
1°C
21.Luty2017.
Rain
-1°C - 9°C
22.Luty2017.
Dreary (overcast)
6°C - 10°C
23.Luty2017.
Dreary (overcast)
5°C - 11°C
24.Luty2017.
Cloudy
-1°C - 7°C
25.Luty2017.
Dreary (overcast)
-1°C - 5°C
26.Luty2017.
Snow
1°C - 8°C
27.Luty2017.
Mostly sunny
1°C - 9°C
28.Luty2017.
Partly cloudy
2°C - 11°C
01.Marzec2017.
Dreary (overcast)
2°C - 9°C
Map Webkamera
Danubius Hotels Group
Google+ Youtube Twitter Flickr Instagram
Ostatnio
oglądane
towary
 
X

Explore our Spa destinations: